top of page

DG DEMIRAY

HAKKIMIZDA

     Demiray Şirketler Grubu  

            Genel Tanıtım   

DEMİRAY ŞİRKETLER  GRUBU,

1984 yılından bu yana enerji , maden , dış ticaret konularında faaliyet gösteren şirkettir. 

 

DEMİRAY GRUP, kömür madenine dayalı Türkiye'de Çorum Mecitözü ve Amasya bölgesinde; krom madenine dayalı Gaziantep ve Erzurum bölgesinde ; silisyum madenine dayalı olarak Karasu- Adapazarı bölgesinde; 

demir işletmeciliğine dayalı olarakta Çarşamba Samsun bölgesinde faaliyet gösteren enerji ve maden işletmeciliği alanında tecrübe ve güçlü alt yapıya sahip bir kuruluştur. 

  

DEMİRAY GRUP ,maden ve enerji sektöründe ;

DEMİRAY EKPORT MADEN,

DEM-AK MADENCİLİK ,

ZİRKON MADEN olarak faaliyet göstermektedir.

DEMİRAY GRUP, maden sektöründe Çorum Mecitözü ve Amasya bölgesinde kömür işletmeciliği yapmakta olan ve bölgede en yüksek kömür rezervine sahip sanayicilerindedir. Bölgede maden çalışmaları ağırlıklı olarak açık işletmeciliğe dayalı olup , bazı bölgelerde elektrik üretim projesine yönelik enerji ve termik santral çalışmaları da yapılmaktadır.

Bölgede 60,000 hektar alana yayılan kömür maden ruhsatlarımızda kömür işletmeciliğinin yanı sıra yerli ve yabancı teknik ekiplerle maden arama ve sondaj çalışmaları da devam etmektedir.

DEMİRAY GRUB'UN , faaliyetleri arasında ;

Maden sahası işletmeciliği , maden ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satışı, maden sahaları jeolojik etüd -sondaj çalışmaları , kömüre dayalı termik ve enerji santralleri planlama ve işletmeciliği; Güney Afrika , Rusya ve Kazakistan ülkelerinde maden ve petrol ürünlerinin araştırılması ,yatırım projelerinin hazırlanması ve işletmeciliğinin yapılması için çalışmalar yapılması; petrol , petrol ürünlerine bağlı hammadde ve doğalgaz ürünlerinin yurtiçi ve yurtdışında pazarlaması bulunmaktadır.

bottom of page